Aktualności

Wyjazd do Orzysza

• autor: start, 2011-06-10 20:54

MLKS Śniardwy Orzysz - UKS Start Kruklanki 3:2(2:1)

W  20 kolejce UKS Start Kruklanki zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu z zespołem Śniardw Orzysz. Śniardwy to 8 drużyna tabeli, która ma na swoim koncie 19 punktów. Ich bilans gier to 5 zwycięstw, 4 remisy i  8 porażek. Na własnym boisku radzą sobie bardzo dobrze, aż 14 puntów zdobyli swoim "podwórku".  W ostatniej kolejce Orzysz wygrał w Bożym wbijając im aż 4 bramki nie tracąc przy tym żadnej. Na jesień Start wygrał w Kruklankach 2:1. Mecz odbył się w sobotę 11.06.2011 o godzinie 17.00 na stadionie w Orzyszu.

Początek meczu to przewaga Orzyszan, później gra się trochę wyrównała, ale to gospodarze otworzyli wynik w 23 minucie po strzale z 18 metrów. Trzy minuty później akcja Startu prawa stroną, Robert Hejka wbiega w pole karne, odgrywa wzdłuż bramki do Marka Pawlika i jest już 1:1. Kilka minut przed przerwą, po rzucie rożnym gospodarzy, zamieszaniu w polu karnym i strzale z bliskiej odległości było 2:1 dla Śniardw. Taki wynik utrzymał się do gwizdka kończącego pierwszą połowe meczu.

Od początku drugiej połowy UKS ruszył do ataku. Kilka sytuacji mogło zakończyć się bramką, ale brakowało troche szczęścia. Nadeszła jednak 73 minuta, rzut wolny dla Kruklanek, dośrodkowanie w pole karne, tam najwyżej do piłki skacze Kamil Taraszkiewicz, uderza głową i  doprowadza do wyrównania. Start chciał za wszelką cenę wygrać ten mecz i grał przez to otwarta piłkę, zemściło sie to w 85 minucie, gdy po jednej z kontr i strzale z dystansu zawodnika z Śniardw było juz 3:2. Mecz zakończył sie tym wynikiem, a wraz z nim skończyły szanse na awans.

UKS Start Kruklanki musiał wygrać ten aby liczyc sie dalej w walce o okręgówke, nie udało się, pozostała więc tylko walka o miejsce na podium.

skład: Jerzy Piniaha, Łukasz Sowiński, Tomasz Dzienis, Andrzej Dmytryszyn, Piotr Załuski, Michał Niemęski, Sebastian Sochacz, Jarosław Petiuk, Kamil Taraszkiewicz, Marek Pawlik, Robert Hejka