Aktualności

Mecz na szczycie

• autor: start, 2011-05-21 21:00

MKS Kłobuk Mikołajki - UKS Start Kruklanki 1:1(0:1)

W siedemnastej kolejce UKS Start Kruklanki zmierzył się z Kołbukiem Mikołajki. Ten mecz z pewnością był hitem tej kolejki. Mikołajki zajmowały trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów i traciły do prowadzącego UKS-u tylko dwa punkty. Ich bilans meczów to 10 zwycięstw i 4 porażki. W tym sezonie Kłobuk jeszcze ani razu nie zremisował i ma strzelonych 38 bramek, więcej bo 39 mają tylko Wygryny. Siła ataku jest zatem ich mocnym atutem, słabsza stroną jest gra obronna, z czterech czołowych drużyn w tabeli stracili najwięcej bramek bo, aż 25. W ostatniej kolejce Mikołajki wygrały 1:3 w Bożym. Na jesień w Kruklankach Start wygrał po zaciętym spotkaniu 4:3.

Pierwsze minuty meczu przyniosły dwie akcje, zarówno dla UKS-u jak i Kłobuka, które mogły zakończyć się bramką, ale jednym i drugim zabrakło szczęścia. Później gra toczyła się głównie w środku boiska, walka o każdą piłke, nikt nie odpuszczał, ale gra była czysta. Oba zespoły grały głównie z kontry,jednak największe zagrożenie stwarzały sobie po dalekich wyrzutach piłki z autu w pole karne, lub ze stałych fragmentów gry. Po jednym z takich wyrzutów zawodnika z Mikołajek piłka wpadła bezpośrednio do siatki, ale że żaden z zawodników jej nie dotknął więc bramka nie mogła zostać uznana. W 37 minucie po faulu przed polem karnym gospodarzy do piłki podszedł Jarosław Petiuk, zdecydował się na dośrodkowanie, i była to trafna decyzja ponieważ Kamil Kłak najwyżej wyskoczył do tego zagrania i było 0:1 dla gości. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od ataków Kłobuka, który dążył do wyrównania, kilka groźnych akcji które kończyły się strzałem, ale Jerzy Piniaha albo wyłapywał te uderzenia, albo mijały one światło bramki. Po rzucie rożnym Start miał okazję do podwyższenia wyniku  po "główce" Kamila Kłaka, jednak obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później bramkarz z Kruklanek wybronił sytuację "sam na sam". Nadeszła 71 minuta, prostopadłe zagranie w pole karne gości, jeden z napastników Kłobuka przyjmuje futbolówkę w lewej części "szesnastki", odgrywa do środka na piąty metr, a tam na pustą bramkę uderza jego kolega z drużyny i jest 1:1. Kilka minut później Kamil Brudzyński wbiega prawą stroną w pole karne Mikołajek, bramkarz wychodzi do niego, Kamil uderza, ale wprost w  jego ręce. Chwilę później po kolejnym dośrodkowaniu i kolejnym strzale głową Kamila Kłaka futbolówka trafia w spojenie. Na pięć minut przed końcem z kontrą wychodzą gospodarze, oddają strzał z około 20 metrów, Jerzy Piniaha końcami palców muska piłkę, ta uderza w słupek i wychodzi na rzut rożny. Mimo walki do końca, ani jednym ani drugim nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoja stronę.

Nie było to może nadzwyczaj piękne widowisko, ale mecz mógł się podobać. Było wiele sytuacji, sporo emocji i to tych czysto sportowych, dwie bramki, dobra postawa sędziów i podział punktów, który był sprawiedliwym wynikiem nie krzywdzącym żadnej z drużyn.

skład: Jerzy Piniaha, Tomasz Strzałkowski, Łukasz Sowiński, Andrzej Dmytryszyn, Kamil Brudzyński, Michał Niemęski, Kamil Taraszkiewicz, Piotr Załuski, Jarosław Petiuk, Robert Hejka, Kamil Kłak

zmiany: Piotr Załuski -> Marcin Fedyk