Koniec okresu przygotowawczego

• autor: start, 2011-04-09 16:21

Czas podsumowań

Runda rewanżowa zaczyna się już w przyszły weekend. Pierwszy ligowy mecz w tym roku odbędzie się w sobotę 16.04.2011 na stadionie w Orzyszu gdzie tamtejsze Śniardwy będą podejmowały wicelidera grupy zespół Fortuna Wygryny Ruciane-Nida. Pozostałe mecze 12-tej kolejki zostaną rozegrane w niedziele 17.04.2011 o godzinie 14.00. UKS Start Kruklanki w pierwszej kolejce zagra z Pojezierzem Prostki.  Przygotowania Startu  do rundy wiosennej już się zakończyły wiec nadszedł czas na podsumowanie okresu przygotowawczego.

Treningi UKS-u zostały wznowione 24.01.2011. Start rozegrał osiem sparingów z siedmioma drużynami. Dwie z nich grają w B-klasie(Omet Srokowo i MOSiR Kętrzyn), dwie w okręgówce(Mazur Pisz i Wilczek Wilkowo), jedna w IV lidze(Rominta Gołdap), jedna w III lidze(Vęgoria Węgorzewo) i jedna w lidze wojewódzkiej juniorów( Mamry Giżycko). Oto wyniki poszczególnych meczy:

MOSiR Kętrzyn – UKS Start Kruklanki  1:7

Mazur Pisz – UKS Start Kruklanki 2:2

Rominta Gołdap – UKS Start Kruklanki 5:1

Wilczek Wilkowo – UKS Start Kruklanki 2:4

Vęgoria Węgorzewo – UKS Start Kruklanki 8:1

OMET Srokowo – UKS Start Kruklanki 3:1

Mamry Giżycko(junior) – UKS Start Kruklanki 4:4

MOSiR Kętrzyn – UKS Start Kruklanki 3:4

UKS Start Kruklanki trzykrotnie wygrywał, dwa razy remisował i trzy razy przegrał. Bilans bramek meczów kontrolnych wynosi 24:28. Czyli średnio piłkarze Startu strzelali trzy, a tracili 3,5 gola na mecz. Najlepszym strzelcem w tych meczach okazał się Kamil Kłak – 6 bramek, dobra formę strzelecką pokazali też Kamil Taraszkiewicz i Marek Pawlik, ten pierwszy zdobył pięć, a drugi cztery gole. Martwi trochę, że aż 28 razy rywale trafiali do siatki Kruklanek, ale sparingi były rozgrywane z wymagającymi rywalami.

Do drużyny dołączy cztery osoby: - Mateusz Kalinowski ( wychowanek)

- Łukasz Sowiński ( wolny zawodnik)

- Paweł Nowakowski ( wychowanek)

- Damian Trusiewicz (wychowanek)

Natomiast nikt z kadry Startu nie odszedł do innego klubu.

Z rozgrywek wycofali się Czarni II Olecko-Wieliczki, zostali przesunięci na ostatnie miejsce w tabeli, a wszystkie mecz z ich udziałem zakończą się walkowerem na korzyść przeciwnej drużyny. W rywalizacji pozostało dziesięć drużyn więc jeżeli Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej nie postanowi inaczej to żadnemu zespołowi nie grozi spadek do B-klasy.

Najprawdopodobniej walka o awans rozstrzygnie się pomiędzy trzema drużynami: UKS Start Kruklanki, Fortuna Wygryny Ruciane-Nida i Kłobuk Mikołajki. Rywalizację z czołówką tabeli może jeszcze nawiązać Start Kozłowo i Pogoń Ryn. Każdy klub zagra tylko osiem meczy więc rywalizacja o zwycięstwo w lidze może toczyć się do samego końca, a każdy zdobyty punkt może być tym decydującym o awansie.

Piłkarze Startu są liderem grupy pierwszej i z pewnością zdają sobie sprawę, że na wiosnę każdy będzie chciał im urwać punkty. Chociaż nie brakuje im umiejętności piłkarskich to są świadomi tego,  że droga do okręgówki  jest jeszcze bardzo daleka. Na jesień w kilku meczach sprzyjało im szczęście i to szczęście przyda się również wiosną . Jedno jest pewne, awansuje ten zespół który uzbiera najwięcej punktów. Jeżeli uda się w tym roku awansować to z pewnością w Kruklankach zapanuje wielka euforia, a jeśli się nie uda to na pewno nikt z tego powodu kariery nie zakończy, a piłka w Kruklankach będzie wciąż  istniała i pisała kolejne strony historii klubu UKS Start Kruklanki.

autor: ~anonim 2011-04-09 20:50:06

avatar Myślę że macie z tej grupy najlepszą ekipę ale niestety nie musi to oznaczać ,że awansujecie. Mikołajki i Wygryny mają silne poparcie "sędziów" szczególnie na swoim terenie. W Kozłowie też łatwo nie będzie bo jakoś nigdy szczególnie wam się tam nie grało (porażka dwa sezony temu pozbawiła was pierwszego miejsca) no ale powodzenia i awansu w tym sezonie życzę!

autor: ~Śniardwy 2011-04-10 11:33:27

avatar Tamtejszy klub to Śniardwy Orzysz. ;]

autor: ~anonim 2011-04-14 09:07:26

avatar pierwsza przeszkoda to pojezierze musicie ich pokonac na poczatek

autor: ~mRgbZxDfmodRNyuh 2011-04-16 12:55:26

avatar IJWTS wow! Why can't I think of tnhigs like that?