Aktualności

MAMY LIDERA

• autor: start, 2010-10-29 11:00

UKS Start Kruklanki - Fortuna Wygryny Ruciane-Nida 3:1(1:1)

W ostatniej kolejce rundy jesiennej UKS Start Kruklanki podejmował dotychczasowego lidera, zespół Fortuna Wygryny Ruciane-Nida. Fortuna jako jedyny klub nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie. Przed spotkaniem na swoim koncie mieli 23 punkty, notując 7 zwycięstw i 2 remisy. Punkty urwała im Pogoń Ryn (1:1) i Orzeł Stare Juchy (0:0). Stracili też najmniej bramek, ich bilans bramkowy wynosi 23:5. Był  to mecz decydujący o tym, który zespół po pierwszej części sezonu będzie zajmował najwyższe miejsce w tabeli. Start tracił do Fortuny jedynie punkt, dorobek Kruklanek to 22 punkty, 7 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka, bilans bramkowy 20:9. Z pewnością rywalizację  tych dwóch zespołów można było określić hitem ostatniej 11 kolejki.

Na trybunach kibice nie zawiedli i w licznym gronie zjawili się tego popołudnia na stadionie w Kruklankach.Mecz ze środka boiska rozpoczynali gospodarze. W pierwszych minutach to gospodarze przejeli inicjatywe. W 5 minucie rzut z autu w okolicy „szesnastki” wyrzucał Kamil Taraszkiewicz, posłał długa piłkę w pole karne, zamieszanie, strzał głową Tomasza Dzienisa i jest 1:0. W tej części gry jeszcze kilka składnych akcji Startu mogło się naprawdę podobać. Około 20 minuty inicjatywę stopniowo przejmowali goście. Uspokoili grę i grali dłużej piłką, czego efektem była bramka wyrównująca w 25 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Startu, piłkę głową wybił jeden z obrońców, ale ta spadła pod nogi napastnika  Fortuny, ten oddał strzał lewą nogą i zasłonięty Jerzy Piniaha nie miał szans. Do konca tej części meczu to przyjezdni mieli optyczna przewage, nie potrafili jednak tego udokumentować bramką. UKS grał głównie z kontry. Wiele walki w środku pola, liczne faule z jednej jak i z drugiej strony, gra twarda, męska, nieustępliwa, ale z pewnością nie brutalna. Do przerwy 1:1.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rzopoczęła się od groźnych ataków Kruklanek. W 55 minucie strzał głową z kilku metrów broni bramkarz Wygryn. W 64 minucie Kamil Taraszkiewicz wbiega z piłką w pole karne, rusza w stronę lini końcowej, próbując ograć jednego z obrońców, ten nieprzepisowo go zatrzymuje i sędzia dyktuje „jedenastkę”. Poszkodowany sam wykonuje rzut karny, strzela silnie i celnie, dając radość drużynie i miejcowym kibicom. Trzy minuty później rzut z autu, piłkę w polu karnym przejmuje Marcin Fedyk, uderza i jest 3:1. Goście koniecznie chcieli odrobić straty, kilka naprawdę groźnych akcji i niebezpiecznych dośrodkowań, ale wszystkie nieskuteczne. Najlepszą okazje do strzelnie bramki mieli w 80 minucie po strzale z 7 metrów, ale futbolówka tylko trafiła w boczną siatkę. W  93 minucie  sędzia kończy to spotkanie. Wygrana Startu 3:1,Start  ma trzy punkty, Start ma lidera na jesień, a także zapewniony dobry humor i samopoczucie na okres zimowy.

Mecz ten z pewnością był hitem tej kolejki. Nie było może zbyt wiele pięknej piłki, przeważała twarda gra, czasem może zbyt ostra, ale było to ważne spotkanie i nikt nie odpuszczał. Fortuna jest dobrym klubem, grali ładnie i zespołowo, nie przypadkiem nie przegrali do tej pory meczu. UKS pokazał że tworzy drużynę, piłkarze byli skoncentrowani i zdeterminowani, grali z poświęceniem i zaangażowaniem. Wykorzystali swoje sytuacje strzeleckie, a to w efekcie dało im zwycięstwo.

skład: Jerzy Piniaha, Tomasz Strzałkowski, Tomasz Dzienis, Andrzej Dmytryszyn, Kamil Brudzyński, Marcin Fedyk, Kamil Taraszkiewicz, Sebastian Sochacz, Kamil Kłak, Grzegorz Kalinowski, Kamil Kłak, Jarosław Petiuk

zmiany: Jarosław Petiuk -> Robert Hejka