Aktualności

Wyjazd do Bożego

• autor: start, 2010-10-02 11:46

Salęt Boże - UKS Start Kruklanki 1:2(1:0)

W meczu 7. kolejki UKS Start Kruklanki zagrał wyjazdowy mecz z Salęt Boże. Zespół z Bożego zajmował do tej pory dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów, ale na pięć rozgrywanych meczy przegrał tylko jeden, jeden wygrał i aż trzy zremisował. Biorąc pod uwagę, że do tej pory  tylko jeden raz grali na własnym boisku nie jest to zły rezultat.

Mecz nie rozpoczął się od gwałtownych, zdecydowanych ataków którejś z drużyn. Początek był spokojny, ale przewage w utrzymaniu piłki stopniowo zdobywały Kruklanki. Jednak większość ich akcji kończyła się na 16 metrze gospodarzy. Brakowało pomysłu na rozegranie akcji, zdecydowania i szybkości. W 15 minucie z kontratakiem wyszedł Salęt, akcja przerwana przez obrońców, ale gra będzie wznawiana z rzutu rożnego. Dośrodkownie, najwyżej do piłki skacze zawodnik z Bożego i jest 1:0.  UKS do końca połowy próbował odrobić straty, ale przypominało to raczej „walnie głową w mur”. Gopodarze groźnie kontrtakowali, po jednej z takich kontr sugerowali zagranie reką w polu karnym obrońcy Startu. Sędzia uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Po bezbarwnych 45 minutach Salęt prowadził 1:0.

W drugiej częsci gry obraz gry nie wiele się zmienił. Dużo niecelnych podań, brak piłek otwierającyh drogę do bramki, chaos, panika, antyfutbol. W 74 minucie piłkę z narożnika boiska dośrodkowywał Jarosław Petiuk, zamiaszanie w polu karnym, strzał nogą z pięciu metrów Tomasza Dzienisa i piłka wpada do siatki. Osiem minut później kolejny rzut rożny wykonywany przez Jarka. Silna piłka spada na głową Kamila Kłaka, a ten z 7 metrów nie daje szans brakmarzowi i daje prowadzeni swojej drużynie 1:2. Gospodarze też mieli swoje akcje strzeleckie, bardzo groźnie były wszystkie dośrodkowania w pole karne, ale ze wszystkich Jerzy Piniaha wychodził zwycięsko. Po błędzie Krystiana Aftyki „ sam na sam” z bramkarzem wychodził napastnik Salętu, jednak sytuacje wślizgiem uratował Sebastian Sochacz. W końcowych minutach szansę na podwyższenie wyniku miał Robert Hejka, ale jego akcję zatrzymał bramkarz. Wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie.

Nie było to ineresujące spotkanie. Bezbarwna gra, dużo niedokładności, chaosu, kłótni. Start mimo iż nie zachwycił to wywiózł z tego ciężkiego terenu komplet punktów, a to było najważniejsze. Gra musi ulec jednak  zdecywanej poprawie jeśli UKS chce utrzymać swoją dotychczasową pozycję w tabeli.

skład: Jerzy Piniaha, Tomasz Strzałkowski, Tomasz Dzienis, Kamil Brudzyński, Marcin Fedyk, Sebastian Sochacz, Kamil Kłak, Grzegorz Kalinowski, Kamil Taraszkiewicz, Jarosław Petiuk, Marek Pawlik

zmiany: Marek Pawlik -> Robert Hejka