Aktualności

Zostawili serce, wrócili bez punktów

• autor: start, 2016-03-27 07:32

KS Pojezierze Prostki - UKS Start Kruklanki 4:1(1:1)

Po pierwszym spotkaniu drugiej części sezonu Start może odczuwać spory niedosyt. Dobra gra, ambicja, walka o każdy centymetr boiska i pełne zaangażowanie to obraz meczu w Prostkach. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do UKS-u. O wyniku zadecydował początek drugiej części, gdy UKS w krótkim odstępie czasu stracił dwa gole.

Gospodarze pierwszą bramkę strzelili już w 5. minucie gry po strzale głową z rzutu wolnego. Wysoki pressing Startu spowodował, że gra Prostek ograniczyła się do wybijania piłki. Miejscowi dwukrotnie byli blisko podwyższenia wyniku po bardzo szybkich kontrach. W 40. minucie meczu duma Kruklanek kombinacyjną akcją rozmontowała defensywę Pojezierza i Robert Wasiak ulokował piłkę w siatce. Remis dawał nadzieję na wywiezienie jakże cennych punktów z trudnego terenu.

Niestety brak koncentracji i wydaje się błędna decyzja asystenta sędziego, który nie zasygnalizował "spalonego" sprawiła, że Prostki ponownie wyszły na prowadzenie. Kilka minut później indywidualny błąd w obronie zadecydował o stracie trzeciej bramki. Start potrzebował kilkunastu minut, aby otrząsnąć się po stracie goli. Ataki Kruklanek przybierały na sile z każdą upływającą minutą. W końcówce spotkania UKS stworzył sobie trzy dogodne sytuacje, ale po żadnej piłka nie wpadła między słupki Pojezierza. Gospodarze w doliczonym czasie gry podwyższyli wynik po strzale, które zapewne miało być dośrodkowaniem. Bramkarz Jakub Matuszak nie miał w tym przypadku nic do powiedzenia. Chwilę później Bartosz Duda w walce o górną piłkę został trafiony łokciem w twarz. Efekt - rozcięty łuk brwiowy i trzy szwy założone w ełckim szpitalu.

Coś się buduje, coś się tworzy, powietrze pachnie optymizmem. Wynik nie odzwierciedla gry, ale sama ambicja punktów  też nie przynosi. Zasady są bardzo proste. Wygrywa ten kto strzeli więcej bramek. We wczorajszym meczu to Prostki zgarnęły trzy oczka. Nasi piłkarze skóry łatwo nie sprzedali i wydaje się, że korzystne wyniki są kwestią najbliższych spotkań.