Aktualności

Napędzili stracha wiceliderowi

• autor: start, 2015-11-09 17:11

KS Mazur Pisz - UKS Start Kruklanki 4:3(2:1)

W niedzielę piłkarzom Startu nie udało się zrewanżować Mazurowi za sierpniową porażkę w Kruklankach 1:4. UKS grał jednak jak równy z równym z wiceliderem tabeli, a miejscowi kibice po meczu podkreślali dobrą grę i walkę do samego końca. Niestety tylko dobrym słowem można się było po tym meczu cieszyć, ponieważ komplet punktów zgarnęli gospodarze.

W meczowym protokole zabrakło w Piszu Tomasza Osieczki, Rafała Panasia i Roberta Wasiaka.

Obrona już "tradycyjnie" z powodu zmian kadrowych wystąpiła w zupełnie innym zestawieniu. Błędy w komunikacji i brak zgrania szybko wykorzystali piszanie, którzy już po kilkunastu minutach prowadzili dwiema bramkami. Start według taktyki trenera grał wysokim pressingiem i z minuty na minuty przynosiło to coraz lepszy efekt. Zawodnicy Mazura będąc pod presją chaotycznie pozbywali się piłki, która padała łupem graczy UKS-u. Po kilku akcjach futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Dopiero około 40. minuty Sebastian Sochacz  sprytnie zagrał w polu karnym piętą do Kamila Taraszkiewicza, a ten z najbliższej odległości strzelił kontaktowego gola.

W drugiej części gra Kruklanek od samego początku wyglądała znacznie lepiej. Dążenie do wyrównania znalazło swój szczęśliwy finał na kwadrans przed końcem. Ponownie do siatki rywali trafił Kamil Taraszkiewicz. Niestety pięć minut później kapitan Mazura fenomenalnie uderzył z około 20. metrów i mimo interwencji Żylewicza piłka zatrzepotała w siatce. Kilkadziesiąt sekund później Pisz podwyższył wynik na 4:2. Nadzieja wróciła w 86.minucie gdy miejscowego bramkarza pokonał Tomasz Rucki. Na wyrównanie zabrakło już czasu i mimo heroicznej walki do samego końca mecz zakończył się porażką UKS-u 3:4.

Ostatnia walka o punkty już za dwa dni. W Święto Niepodległości o godz. 13.00 Start będzie podejmował na własnym stadionie Danpol Knopin.

Skład:

Łukasz Żylewicz, Tomasz Strzałkowski, Tomasz Rucki, Kamil Brudzyński, Kamil Rengel, Sebastian Sochacz, Miłosz Karbowski, Bartosz Duda, Leszek Żyndul, Kamil Taraszkiewicz, Robert Hejka

Rezerwowi:

Maciej Klochowicz, Paweł Matejko, Marek Pawlik, Daniel Łydziński

Zmiany:

15. minuta Maciej Klochowicz -> Kamil Rengel