Aktualności

Zawodnicy przeszli obok meczu

• autor: start, 2015-06-07 07:24

GLKS Salęt Boże - UKS Start Kruklanki 3:0(2:0)

Miało być szybko, łatwo i przyjemnie. I tak też było...tylko, że nie dla naszej drużyny, a dla Salętu Boże. Gospodarze będąc tego dnia lepszym zespołem pokonali ospały, grający bez zaangażowania Start. Zawodnicy przeszli obok meczu tracąc wszystkie bramki po indywidualnych błędach w kryciu.

Pierwsze 10 minut nie zapowiadało tak złego obrotu sprawy. Dobry początek nie przyniósł jednak zdobyczy bramkowej, a gospodarze odważnie ruszyli na bramkę strzeżoną przez Mateusza Bystrzyckiego. Pierwszego gola Kruklanki straciły około 15 minuty. Do wyrównania mógł doprowadzić Rafał Panaś, ale jego strzał poszybował tuż nad poprzeczką. Przed przerwą Salęt podwyższył na 2:0. W międzyczasie na powierzchnie wypłynął bardzo istotny fakt. Unia Olecko uzyskała walkower na swoją korzyść za spotkanie z 13. kolejki. W drużynie MKS-u Ruciane-Nida wystąpił nieuprawniony zawodnik i WMZPN przyznał walkower na korzyść Unii(na boisku to MKS wygrał 2:0).

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. UKS próbował co prawda atakować, ale bramki tego dnia strzelał tylko Salęt. W 64 minucie Boże podwyższyło na 3:0 i było już po meczu. Po stronie Kruklanek najwięcej pracy bramkarz gospodarzy miał po strzałach Kamila Taraszkiewicza i Kamila Brudzyńskiego.

Trzy punkty dopisane dla Unii i porażką Salętu znacznie komplikują sprawę awansu. Teraz Start do wyjścia z grupy potrzebuje zwycięstwa nad Jurandem i korzystnych wyników w meczach ostatniej kolejki: MKS Ruciane-Nida - Fala Warpuny, Unia Olecko - Salęt Boże.