Aktualności

Podsumowanie 16. kolejki

• autor: pod-debami01, 2015-06-02 21:40

Nie ma już niepokonanych

Wiosną status niepokonanych drużyn wciąż utrzymywały dwa zespoły: Fala Warpuny i MKS Ruciane-Nida. Po 16. kolejce te dane są już nieaktualne. W sobotę MKS uległ Mazurowi 1:2. Następnego dnia serię Fali przerwał Start. Odblokowali się gracze Reduty, którzy pierwszy raz w tej rundzie cieszyli się z kompletu punktów.

Wydminianie nie byli faworytem meczu z MKS-em. Podopieczni Miłosza Kołodziejczyka sprawili sporą sensację wygrywając z „królami wiosny” 2:1. Już w pierwszej części dwukrotnie gracze Mazura, a konkretnie Piotr Roman i Mateusz Butyłow, wprawili w osłupienie wszystkich obecnych na stadionie. Gospodarzom sygnał do ataku dała kontaktowa bramka Tomasza Sznaza. Wydminianie mądrze się bronili. Sędzia więcej nie wskazał na środek boiska, co oznaczało, że bramki w tym meczu już nie padły. Jak można wyczytac na stronie Mazura zwycięstwo nie było dzieło przypadku. W Wydminach praca nowego trenera coraz częściej przynosi wymierne efekty.

W Kruklankach Start zatrzymał rewelację sezonu Falę Warpuny. Prowadzenie dla Startu dało trafienie Roberta Hejki w 8 minucie meczu. Goście jeszcze przez kilkanaście minut mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Po 25 minutach spotkanie się wyrównało i z każdą kolejną minutą rosła przewaga lidera. Efektem przestoju w grze Kruklanek była wyrównująca efektowna bramka Daniela Wójcika. Po zmianie stron wicelider użył najprostszych możliwych środków, aby pokonac bramkarza Fali. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Bochenek. Wynik utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego. Start traci do Fali już tylko dwa punkty. Fala do awansu potrzebuje remisu. Kruklankom wyjście z grupy gwarantują trzy punkty zdobyte w dwóch meczach.

Unia Olecko i Jurand Barciany wciąż są w grze o V ligę. Unia pokonała outsidera ligi Olimpię Miłki 3:0(Tomasz Zubowicz, Wojciech Kryński x 2). Jurandowi do ogrania Salętu wystarczył gol Daniela Nowickiego w 23 minucie gry. Unia i Jurand mają realne szanse na zajęcie miejsc premiowanych awansem, ale nie wszystko zależy już tylko od nich. Salęt na dobre odpadł z walki o najwyższe cele. Olimpia powoli może  „pakowac” się do B-klasy.

Trzech punktów doczekała się wreszcie Reduta Bisztynek. W spotkaniu z gatunku „o sześc punktów” Reduta wygrała 4:0 z Warmianką Besia. Warmiaknkę na ich boisku wypunktowali: Mateusz Bruj, Krzysztof Zalewski, Patryk Sikorski i Tobiasz Oleksik.

O V ligę będą biły się cztery zespoły. W kwestii awansu każdy scenariusz jest jeszcze możliwy. Czołówka w dwóch ostatnich kolejkach zmierzy się ze sobą(Fala Warpuny – Unia Olecko, Start Kruklanki – Jurand Barcian, MKS Ruciane-Nida – Fala Warpuny, Salęt Boże  - Start Kruklanki, Unia Olecko – Salęt Boże). W I grupie A-klasy zapowiada się emocjonująca końcówka sezonu.