Aktualności

Statystyki wyrównane

• autor: start, 2015-05-18 17:14

UKS Start Kruklanki - LKS Mazur Wydminy 3:1(2:1)

Po dzisiejszym meczu statystyki derbowych pojedynków z Mazurem na naszym stadionie zostały wyrównane. Było to ósme zwycięstwo naszego zespołu w tym sezonie i na cztery kolejki przed końcem UKS zajmuje miejsce premiowane awansem do V ligi.

Podczas dzisiejszego meczu ławki przygotowane dla zawodników rezerwowych świeciły pustkami. W składzie Startu zabrakło Krzysztofa Ostrowskiego, Rafała Panasia i Tomasza Osieczki. Trener Jacenty Makałus  z ławki mógł posałac do boju tylko Kamila Brudzyńskiego, Daniela Łydzińskiego i bramkarza Jacka Jaszczuka. Szkoleniowiec Mazura miał jeszcze większy ból głowy ponieważ miał do dyspozycji tylko jednego zawodnika.

Pierwszą groźną sytuacje w tym meczu stworzył sobie Start. Niestety Kamil Taraszkiewicz nie wykorzystał idealnego podania od Kamila Kłaka i posłał piłkę wysoko nad bramką. Co się odwlecze, to nie uciecze. „Taras” około 20 minuty wykorzystał rzut karny po faulu na Kamilu Kłaku. Trybuny jeszcze nie zdążyły ostygnąć po bramce Startu, a goście wyrównali stan meczu. Stracona bramka obciąża konto bramkarza Mateusza Bystrzyckiego, który popełnił błąd źle obliczając lot piłki. Jeszcze przed przerwą Mariusz Bochenek idealnie wyłożył futbolówkę dla Kamila Kłaka i Start prowadził po 45 minutach gry 2:1.

Po godzinie gry Mariusz Bochenek ustawiony tego dnia tuż za napastnikiem wykorzystał błąd obrońcy i w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem mocnym strzałem ulokował piłkę w siatce. Mazur do końca walczył o zmianę rezultatu. Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego zawodnik z Wydmin trafił w poprzeczkę. W tym czasie goście przejęli inicjatywę w środka pola. Wynikało to z faktu, że zbyt duża liczba zawodników UKS-u zaangażowała się w akcje ofensywne. Gospodarze mogli podwyższyc wynik, ale zabrakło koncentracji pod bramką przeciwnika.

Wynik cieszy, martwic mogą przestoje w grze. Momentami gracze obu zespołów oddawali sobie nawzajem piłkę lub tracili ją w bardzo łatwy sposób. Start wciąż jest w grze o awans. Mazur mimo porażki zaprezentował się z dobrej strony i nie powinien mieć większych problemów z utrzymaniem się w lidze.