Aktualności

Bramka za trzy punkty

• autor: start, 2014-06-09 16:59

UKS Start Kruklanki - LZS Mazur Wydminy 1:0(0:0)

W tych derbach gorąco było do samego końca. Dużo walki, wysoka frekwencja na trybunach, dwie karetki pogotowia i jedna bramka decydująca o losie meczu – tak w skrócie można podsumować wydarzenia z ósmego czerwca na stadionie w Kruklankach.

Start dominował od pierwszych minut gry. Zdusił Mazura na ich połowie i wszystkimi sposobami próbował jako pierwszy otworzyć wynik. W pierwszej połowie najbliżej szczęścia był Krzysztof Ostrowski, ale jego uderzenie  minęło światło bramki. Swoich sił strzałami z dystansu próbowali także kolejno: Daniel Łydziński, Kamil Kłak i Sebastian Sochacz. Wszystkie próby okazały się łatwym łupem dla bramkarza gości. Kamil Taraszkiewicz wykonywał trzy rzuty wolne z okolicy „szesnastki”. Raz piłka dosłownie o centymetry minęła poprzeczkę przyjezdnych. Mazur niczym nie zaskoczył, grał to co potrafił czyli długą piłkę na napastnika lub na szybkiego skrzydłowego. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach rywale najgroźniejszą akcję przeprowadzili lewą flanką. Ta akcja została zatrzymana w polu karnym i mimo protestów gości sędzia uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Około 15 minuty kontuzji doznał Tomasz Rucki i został zabrany do szpitala( na szczęście okazało, że to nie jest nic poważnego). W jego miejsce wskoczył Adrian Aftyka, który bardzo dobrze wszedł w ten trudny mecz. Do przerwy 0:0.

Po zmianie stron z każdą minutą mecz stawał się coraz bardziej otwarty. UKS, aby myśleć jeszcze o awansie musiał postawić wszystko na jedną kartę przez co często narażał się na kontry. Minuty upływały niemiłosiernie, a wciąż utrzymywał się wynik 0:0. W 72 minucie na murawie pojawił się największy talent Kruklanek ostatnich lat -Filip Rusiak. Ten młody zawodnik dopiero pod koniec maja skończył 16 lat. Filip szybko pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności. „Kręcił” obroną Mazura na prawej stronie jak tylko potrafił. Goście w swoich szeregach mieli Mateusza Butyłowa,  młodego uzdolnionego chłopaka, który w 80 minucie po fantastycznym rajdzie został zatrzymany faulem dopiero tuż przed polem karnym. Rzut wolny z niebezpiecznej odległości obronił Mateusz Bystrzycki. Kilka minut wcześniej zawodnik Mazura trafił w poprzeczkę. W końcu nadeszła 86 minuta, dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Wydmin, Filip uderza głową, bramkarz „pluje”, Kamil Kłak dobija i jest 1:0! Ta bramka wyraźnie zdenerwowała zarówno zawodników jak i kibiców Mazura. Jeden  z „piłkarzy” Wydmin nie wytrzymał ciśnienia we własnej głowie i umyślnie uderzył łokciem jednego z obrońców Startu. Drogi „rycerzu” z Wydmin czas zsiąść z konia, zdjąć swój hełm, który chyba ciśnie w głowę i zacząć grać w piłkę, a nie bawić się w średniowiecze. Cztery minuty po tym zdarzeniu sędzia zakończył spotkanie.  Po meczu w Kruklankach ponownie pojawiła się karetka pogotowia, tym razem pomocy potrzebował gracz Mazura kontuzjowany w drugiej części „Świętej Wojny”.

Debry pełne walki i emocji. Nikt nie odstawiał nogi, szkoda tylko, że niektórzy nie odróżniają walki od „chamskiej gry”. Kontuzje się wyleczą, siniaki się zagoją, a porażka w derbach, w ostatnich minutach na długo zostanie w pamięci i co by się nie działo to dla Wydmin kierunkowy do Kruklanek przez najbliższe miesiące to  0:1. Bez odbioru.

Skład:

Mateusz Bystrzycki, Tomasz Strzałkowski, Leszek Żyndul, Kamil Brudzyński, Karol Łydziński, Krzysztof Ostrowski, Sebastian Sochacz, Kamil Kłak, Kamil Taraszkiewicz, Tomasz Rucki, Daniel Łydziński