Aktualności

Seniorzy: 6. Kolejka - "Złoty" strzał

• autor: start, 2013-10-04 21:15

UKS Start Kruklanki - MKS Ruciane-Nida 1:0(0:0)

Seniorzy UKS-u, aby pozostać na fotelu lidera musieli pokonać w piątej kolejce MKS Ruciane-Nida, który z dziesięcioma punktami zajmował piąte miejsce. W górnej części tabeli panował ścisk, różnica między pierwszym, a piątym zespołem wynosiła zaledwie trzy punkty. MKS do tej pory trzy mecze wygrał, jeden przegrał i raz zremisował. Trzy zwycięstwa najbliższy przeciwnik Startu zanotował na własnym boisku. W meczach wyjazdowych Ruciane-Nida "ugrała" tylko jedno "oczko". Spotkanie odbyło się 06.10.2013 na stadionie w Kruklankach.

Od początku gra toczyła się pod dyktando gospodarzy. MKS cofnął się głęboko na swoją połowę przez co Start musiał grac atakiem pozycyjnym. Doświadczona obrona Nidy mądrze się ustawiła i raz za razem rozbijała ataki Kruklanek. Wydaje się, że taki był plan gości, pozwolić gospodarzom grać piłką i próbować swoich sił z kontry. W tej części spotkania Sebastian Sochacz uderzył mocno z kilku metrów, ale bramkarz MKS-u popisał świetnym refleksem. W 35 minucie po rzucie rożnym doskonałą sytuację miał Karol Łydziński, niestety jego strzał poszybował wysoko nad bramką. Ruciane-Nida przeprowadzała szybkie kontratatki lub obrońcy dalekim podaniem próbowali uruchomić swoich napastników. W tej części goście nie zagrozili poważnie bramce strzeżonej przez Mateusza Bystrzyckiego. Do przerwy 0:0.

Przez kwadrans po zmianie stron to Nida lepiej grała na połowie Startu. Kilka ciekawych akcji na szczęście nie zakończonych strzałem. W 60 minucie na boisku melduje się Jarosław Fiedziukiewicz, który zmienia Miłosza Kołodziejczyka. Pięć minut później goście mają najlepszą okazję w tym spotkaniu, w sytuacaji "sam na sam" Mateusz Bystrzycki broni, piłka odbija się jeszcze od Tomasza Ruckiego i na prawdę nie wiele zabraklo do samobójczego trafienia. W 83 minucie Jarosław Fiedziukiewicz dogrywa z prawej strony do Roberta Hejki, który nie czysto trafia w piłkę i wciąż bez bramek. Upływa dziewięćdziesiąta minuta, arbiter decyduje się doliczyć jeszcze trzy. Ostatnia akcja Startu przerwana faulem przed polem karnym. Do futbolówki podchodzi Jarosław Fiedziukiewicz. Dziewięćdziesiąta trzecia minuta, ostatnia nadzieja na strzelenie gola, Jarek bierze rozbieg, uderza w "długi róg" w samo "okienko" i tonie w objęciach swoich kolegów. Chwilę po wznowieniu gry sędzia kończy to spotkanie. Kruklanki wygrywają 1:0.

Po pierwszej połowie wydawało się, że może to być mecz w którym o zwycięstwie zadecyduje jedna bramka. Start miał przewagę, ale brakowało ostatniego podania. W drugiej połowie świetną zmianę dał Jarosław Fiedziukiewicz, który udokumentował to pięknym strzałem. Zwycięstwo wywalczone w ostatnich sekundach bardzo cieszy i można być pewnym, że piłakrze Nidy na długo zapamiętają przyjazd do Kruklanek. Po tym spotkaniu UKS wciąż zasiada na fotelu lidera.

Obsada sędziowska:

Sędzia główny: Faj P.

Asystent 1: Chudzik K.

Asystent 2: Sulewski P.

Skład:

Mateusz Bystrzycki, Krzysztof Ostrowski, Kamil Brudzyński, Tomasz Strzałkowski, Tomasz Rucki, Karol Łydziński, Kamil Kłak, Robert Hejka, Miłosz Kołodziejczyk, Sebastian Sochacz, Kamil Taraszkiewicz