Aktualności

Seniorzy: 4. Kolejka - Olimpia rozbita

• autor: start, 2013-09-20 21:54

UKS Start Kruklanki - KS Olimpia Miłki 4:0(3:0)

Seniorzy Startu w sobotnie popołudnie rozegrali kolejne ligowe spotkanie. Przeciwnikiem tego dnia była Olimpia Miłki. Olimpia po trzech porażkach zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli. Drużyna z Miłek jest aktualnie w przebudowie, większość kadry stanowią juniorzy, którzy zdobywają aktualnie cenne doświadczenie. Dwa ostatnie ligowe spotkania z Olimpią, w sezonie 2011/2012 i 2012/2013 na boisku w Kruklankach zakończyły się remisem 2:2. Derby powiatu giżyckiego, bo takim mianem określa się ten mecz odbyły się 21.09.2013 o godzinie 17.00.

Wydawało się, że to goście lepiej rozpoczęli mecz, ale ich akcje nie przyniosły żadnego efektu. Piłkarze Startu szybko wzięli się do roboty. W 10 minucie „rozklepali” w polu karnym obronę Miłek i Robert Hejka musiał tylko dostawić nogę, aby skierować piłkę do pustej bramki. Pięć minut później kolejna błyskawiczna wymiana podań w „szesnastce” Olimpii, po której Kamil Taraszkiewicz zagrywa do Kamila Kłaka, który tylko dopełnia formalności i jest już 2:0. W 18 minucie Kamil Taraszkiewicz zbiega z lewej strony do środka boiska, uderza z dystansu i futbolówka wpada przy słupku obok źle ustawionego bramkarza. W pierwszej połowie doskonałą okazję na podwyższenie wyniku miał Sebastian Sochacz, ale jego strzał po ziemi o centymetry  minął bramkę. Goście mimo kilku prób, głównie strzałów z poza pola karnego, nie zdołali poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza  Bystrzyckiego.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków Olimpii, która ambitnie dążyła do strzelenia bramki kontaktowej. Start skupił się na grze z przodu, przez co raz za razem nadziewał się na bardzo groźne kontry. Nie był to dobry okres gry Startu i gdyby goście zachowali zimną krew pod bramką UKS-u mogło by być bardzo nerwowo. W 65 minucie Sebastian Sochacz jest faulowny w polu karnym i sędzia dyktuje „jedenastkę”. Etatowy egzekutor Kamil Taraszkiewicz kolejny raz się nie myli i jest 4:0. Kruklanki miały jeszcze kilka doskonałych sytuacji na podwyższenie wyniku, ale zabrakło tego dnia skuteczności. Goście do końca próbowali strzelić chociaż honorową bramkę, ale ta sztuka się im nie udała. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem UKS-u 4:0.

Wynik  cieszy, gra Startu w ataku mogła się podobać, dwie fantastyczne akcje w pierwszej połowie stały na najwyższym poziomie. Nie wszystko wyglądało jednak tak jak powinno, piłkarze UKS-u za wszelką cenę chcieli strzelać kolejne bramki przez co oddał inicjatywę w środku pola. Młodemu zespołowi Olimpii zabrakło doświadczenia, ale wydaje się, że z meczu na mecz będą co raz bardziej groźni i w końcu zaczną punktować.

Obsada sędziowska:

Sędzia głowny: SMYK R.

Asystent 1: KORZENIOWSKI K.

Asystent 2: POLKOWSKI I

Skład:

Mateusz Bystrzycki, Krzysztof Ostrowski, Leszek Żyndul, Tomasz Strzałkowski, Tomasz Rucki, Karol Łydziński, Kamil Kłak, Robert Hejka, Miłosz Kołodziejczyk, Sebastian Sochacz, Kamil Taraszkiewicz