Aktualności

Pomyślne zakończenie rundy!

• autor: start, 2008-10-26 21:16
Start Kruklanki - Jurand Barciany 4:2(1:0)

Bardzo dobry okazał się dla nas koniec rundy jesiennej. Na własnym boisku nasza drużyna pokonała lidera Juranda Barciany 4:2 i wysunęła się na drugie miejsce w tabeli wykorzystując potknięcie byłego vice-lidera (Czarni przegrali w Mikołajkach 2:1).

Skład: Piniaha - Traczyk, Fiedziukiewicz, Fedyk, Dzienis - Sochacz, Czurak, Strzałkowski, Dmytryszyn - Kłak, Maciaszczyk

Ławka Rezerwowych: Skrypoczka, Poniatowski, Macko

Zmiany: Fiedziukiewicz - Poniatowski, Macko - Maciaszczyk

Bramki: 1:0 Czurak (35), 1:1 (54), 2:1 Dzienis (55), 3:1 Kłak (65), 4:1 Kłak (74), 4:2 (83)

Od pierwszych minut niedzielnego meczu było widać, że zarówno dla Juranda jak i dla Startu zależało na korzystnym wyniku. Dlatego też nikt z zawodników nie odstawiał nogi i dochodziło do wielu ostrych starć. W pierwszej części spotkania obie drużyny miały okazje do zdobycia gola, jednak za kazdym razem na drodze stawali bramkarze obu ekip. Gdy już wydawało sie że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, kolejną akcje wyprowadzili piłkarze Startu. Piłkę przed polem karnym otrzymał Kamil Czurak, który pieknym strzałem w górny róg bramki nie dał żadnych szans bramkarzowi przyjezdnych i było 1:0. Do konca pierwszej poływy wynik nie uległ już zmianie.

Do drugiej połowy drużyna z Kruklanek przystąpiła bez żadnych zmian. Od początku tej cześci Jurand dążył do odwrócenia losów meczu. Ich ataki przyniosły efekt juz w 54 minucie, kiedy to po błędzie naszej obrony niepilnowany zawodnik z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Piłkarze Startu szybko otrząsneli się po stracie bramki i niespełna minute później cieszyliśmy sie z kolejnego prowadzenia. Autorem bramki był Tomasz Dzienis, który głową dobił strzał Sebastiana Sochacza. W kolejnych minutach mecz toczył sie w środkowej części boiska i żadnej z ekip nie udawało się stworzyć dogodnych sytuacji. Jednak w 65 minucie na stadionie w Kruklankach po raz kolejny zapanowała radość. Po minięciu obrońcy i bramkarza piłke do pustej bramki skierował Kamil Kłak. Trzecia stracona bramka odebrała ochotę do gry zawodnikom Juranda. Efektem tego była kolejna bramka strzelona przez nasz zespół. W 74 minucie rzut wolny wykonywał Kamil Czurak, dośrodkował wprost na głowę Kamila Kłaka, który umieścił piłke w siatce. Pod koniec meczu rozluźniona i pewna wyniku, drużyna Startu dała sobie jeszcze strzelić bramkę. Do końca meczu nic już się nie zmieniło i mogliśmy sie cieszyć z pokonania lidera i awansu na fotel wicelidera tabeli.