Aktualności

14. Kolejka - Dobry początek rundy wiosennej

• autor: start, 2013-04-19 17:23

KS Reduta Bisztynek - UKS Start Kruklanki 0:3(0:0)

W ubiegłym roku zimowa przerwa w rozgrywkach trwała dla Startu dokładnie 174 dni. W tym roku 169 dni, czyli o 5 dni mniej, ale przez opóźniający się początek ligi wszyscy nie mogli się już doczekać pierwszego gwizdka sędziego. Pierwszym przeciwnikiem UKS-u na wiosnę była Reduta Bisztynek. Zespół z Bisztynka zajmował przed tym meczem ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Ich bilans gier to trzy zwycięstwa, jeden remis i sześć porażek. Na własnym boisku Reduta grała czterokrotnie, odniosła dwa zwycięstwa i dwa razy przegrała. Na jesień w Kruklankach mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się bezbramkowym remisem. Spotkanie odbyło się 21.04.2013 o godzinie 14.00 na stadionie w Bisztynku.

Z powodu zalegającego śniegu nie wiele było czasu przed sezonem na treningi na naturalnej nawierzchni. Trzeba jednak przyznać, że jak na tą porę roku murawa w Bisztynku była w bardzo  przyzwoitym stanie. W pierwszej połowie wśród piłkarzy Startu było widać dużą nerwowość w grze. Start próbował przedrzeć się środkiem pola, ale obrona Reduty rozbijała te ataki. Gospodarze mieli dwie sytuację na objęcie prowadzenie. Pierwszą po akcji prawą stroną, kiedy to zawodnik z Bisztynka odegrał piłkę w pole karne do swojego kolegi, ten uderzył mocno po ziemi, ale Mateusz Bystrzycki popisał się bardzo dobra interwencją. Kilka minut później w sytuacji  „sam na sam” z Mateuszem znalazł się napastnik Reduty, ale jego strzał minął światło bramki. UKS w pierwszej połowie nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę i o tej części meczu powinien jak najszybciej zapomnieć. Do przerwy 0:0.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla Kruklanek. W 51 minucie po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Kamila Brudzyńskiego, Kamil zagrał wzdłuż bramki do Kamila Kłaka, który od razu uderzył i było 1:0 dla gości. Od tego momentu Start zaczął grać lepiej. W 65 minucie rzut z autu wykonywał Kamil Taraszkiewicz. Wrzucił mocno piłkę w pole karne, tam w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Miłosz Kołodziejczyk, który z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi i było 2:0. Kilka minut później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik, ale tym razem bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania. W 77 minucie Sebastian Sochacz zagrał prostopadłą piłkę do Kamila Taraszkiewicza, przed Kamilem był już tylko bramkarz, ale popularny „Taras” nie skończył sam tej akcji, odegrał futbolówkę do Roberta Hejki, który skierował ją do pustej bramki i tym samym strzelił swoją dziewiątą bramkę w sezonie. Chwilę później Kamil Taraszkiewicz mógł sam wpisać się na listę strzelców, ale jego uderzenie obronił bramkarz Reduty. Bisztynek się nie poddawał, próbował swoich sił skrzydłami, ale dośrodkowania były wybijane przez obrońców Startu. W 85 minucie sędzia podyktował dość kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy. Mateusz Bystrzycki wyczuł intencję strzelającego i obronił „jedenastkę”. Był to jedyny celny strzał Bisztynka w tej części meczu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kruklanek 3:0.

W pierwszej połowie twardo grająca Reduta nie wykorzystała swoich sytuacji, a wtedy mecz mógłby się ułożyć zupełnie inaczej. O tej części spotkania Start powinien jak najszybciej zapomnieć.  W drugiej połowie UKS wykorzystał swoje sytuacje, dzięki czemu wygrał trzema bramkami. Kilka rzeczy w grze jest jeszcze do poprawy, ale lepiej przeanalizować błędy po wygranym spotkaniu niż analizować je po przegranym. Przez ostatnie dwa sezony Start rozpoczynał rundę rewanżową od porażki, dlatego dobry początek i zdobyte trzy punkty na trudnym terenie bardzo cieszą.

Obsada sędziowska:

Kowalewski M. Topa K. Sielski P.

Skład:

Mateusz Bystrzycki, Tomasz Strzałkowski, Leszek Żyndul, Jarosław Fiedziukiewicz, Adam Ferenc, Kamil Kłak, Miłosz Kołodziejczyk, Sebastian Sochacz, Kamil Taraszkiewicz, Kamil Brudzyński, Robert Hejka