Aktualności

5. Kolejka - Kolejny remis

• autor: start, 2012-09-21 21:16

UKS Start Kruklanki - LKS Mazur Wydminy 3:3(0:3)

Drużyna z Wydmin była kolejnym rywalem Startu Kruklanki. Mazur jest tegorocznym beniaminkiem, ale oba zespoły dobrze się znają, ponieważ rywalizowały już ze sobą w A-klasie. Ostatnie ligowe spotkanie tych drużyn odbyło się 3.05.2009 roku w Kruklankach i zakończyło się zwycięstwem UKS-u 4:2. W tym sezonie Mazur zagrał trzy mecze, z czego jedno wygrał i dwa przegrał. Przed tygodniem Wydminy  przegrały 0:1 z Mragowią II Mragowo. Spotkanie odbyło się 23.09.2012 o godzinie 14.00 na stadionie w Kruklankach.

23.09.2012 godz. 14.00 wyjątkowy dzień dla obu drużyn, dla Mazura pierwsze w tym sezonie derby powiatu, natomiast dla Startu już drugie, gdyż wcześniej UKS grał na wyjeździe z Olimpią Miłki 3-3.

Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę na boisku przejmują zawodnicy Startu, mają wyraźną przewagę w posiadaniu piłki i prowadzą grę. Zawodnicy Mazura grają tylko i wyłącznie długą piłką tak zwaną (dzidą) na szybkich napastników. Jedna z takich akcji przynosi efekt tuż przed szesnastką faulowany jest napastnik z Wydmin, sędzia dyktuje rzut wolny, błąd Mateusza Bystrzyckiego na bramce Startu i mamy niespodziewane prowadzenie Wydmin. Kolejne minuty spotkania nie ulegają zmianie Start wciąż dominuje na boisku, dogodnej sytuacji nie wykorzystuje Robert Hejka, chwile później w sytuacji sam na sam nie popisał się również Kamil Brudzyński. Po wyraźnej przewadze Kruklanek, po raz drugi w tym meczu cios zadają Wydminy, szybka kontra strzał w krótki róg Mateusza i mamy  0-2. Zawodnicy Startu nie zdążyli się otrząsnąć po drugiej bramce i chwilę potem dostają trzeci cios i przegrywają już 0-3 i główny sędzia zaprasza zawodników na przerwę.

Na drugie 45 min. Start wychodzi bardzo zmobilizowany i chce za wszelką cenę odrobić straty. Pierwsze minuty drugiej połowy Mazur rozpaczliwie się broni wybijając piłkę na oślep. Pierwsza dogodna sytuacja Startu, Kłak podaje do Taraszkiewicza ten uderza piłkę między nogami bramkarza, a piłkę w nieprzepisowy sposób zatrzymuje obrońca (ręką) ale sędzia pozwala grać dalej. Chwilę później przykry incydent na boisku, poważną kontuzję łapie kapitan Startu, Tomasz Strzałkowski i opuszcza boisko. UKS z utratą kapitana ruszył od razu do ataku.Rzut wolny z około 30m, piłkę uderza Taraszkiewicz zamieszanie pod bramką i z najbliższej odległości bramkarza gości pokonuje Kamil Kłak. Kolejne bramki wydają się kwestią czasu i tak się staje dośrodkowanie z prawej strony Kamila Brudzyńskiego, akcję zamyka Miłosz Kołodziejczyk i ładnym strzałem w długi róg odrabia straty do 2-3. 76 min. kolejna dynamiczna akcja Brudzyńskiego wyłożenie piłki na przedpole, a tam już czekał Taraszkiewicz i straty odrobione 3-3. W dalszych minutach meczu obraz gry się nie zmienia, Start w ciąż atakuje, najlepsza sytuacje do podwyższenia wyniku marnuje Hejka. W 89 min spotkania czerwona kartkę otrzymuje zawodnik Mazura, lecz wynik spotkania nie ulega już zmianie.

Drugie derby powiatu dla Startu kończą się wynikiem 3-3 i po raz drugi Start gonil wynik od 0-3 i pokazał charakter i wole walki do ostatniej minuty.

Drużyna Mazura nic wielkiego w tym meczu nie pokazała i wywiozła cenny punkt z Kruklanek. Popisali się natomiast kibice Wydmin rzucając obelgi na sędziego i skacząc z rękoma. Bardzo chamskie zachowanie no ale prowadząc 3-0 i stracić trzy bramki to trzeba mieć do kogoś pretensje.

Obsada sędziowska: CIERPICKI P.  SMYK R.  ŚNIADACH R.

skład:

Mateusz Bystrzycki, Łukasz Sowiński, Leszek Żyndul, Tomasz Strzałkowski, Adam Ferenc, Kamil Kłak, Sebastian Sochacz, Miłosz Kołodziejczyk, Kami Taraszkiewicz, Kamil Brudzyński, Robert Hejka