Aktualności

2. Kolejka - Derby na remis

• autor: start, 2012-08-31 20:38

KS Olimpia Miłki - UKS Start Kruklanki 3:3(3:0)

W drugiej kolejce Start Kruklanki czekał mecz wyjazdowy z Olimpią Miłki. Lokalny rywal w ubiegłym sezonie dopiero pod koniec rozgrywek zapewnił sobie utrzymanie w lidze. Przed tygodniem Olimpia pauzowała więc będzie to ich inauguracja w tym sezonie. W towarzyskich meczach w okresie przygotowawczym Miłki wypadły całkiem nieźle. Dwukrotnie grały z Śniardwami Orzysz, pierwsze spotkanie wygrały 3:2, natomiast drugie zremisowały 4:4. Rozegrali również sparing z Mazurem Wydminy w którym padł remis 1:1. Meczą między tymi zespołami zawsze towarzyszą dodatkowe emocje ponieważ każda z druzyn chce udowodnić swoją wyższość w powiecie. Spotkanie odbyło się 02.09.2012 o godzinie 16.00 na stadionie w Miłkach.

Od pierwszych minut gra Startu nie powalała na kolana. W końcowej fazie akcji pilkarzom UKS-u brakowało dokładnego ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. W 20 minucie po stracie piłki przed polem karnym napastnik gospodarzy minął jednego z obrońców i strzałem po ziemi tuż przy słupku dał prowadzenie swojej drużynie. Kilka minut później Kamil Taraszkiewicz wbiegł lewą stroną w "szesnatskę" rywali, mocno uderzył, ale tylko w poprzeczkę. Dziesięć minut przed końcem pierwszej części Olimpia wykonywała rzut wolny z około 25 metrów, po dośrodkowaniu futbolówka spadła na głowę piłkarza z Miłek, ktory strzałem z pięciu metrów podwyższył na 2:0.

Obraz gry w drugiej połowie nie wiele się zmienił. Goście próbowali grać atakiem pozycyjnym, natomiast gra gospodarzy polegała głównie na dalekich podaniach, pomijających środek pola, do rosłych napastników. Około 60 minuty nie udana próba złapania na "spalonego" w skutek czego w sutuacji "sam na sam" znalazł się piłkarz Olimpii i było już 3:0. Wydawało się, że jest juz po meczu. Trener Kruklanek dokonał jednak dwóch zmian. W 77 minucie po składnej akcji Łukasz Sowiński, który wszedł z ławki, zagrał wzdłuż bramki do wbiegającego Roberta Hejka, a ten strzelił gola kontaktowego. Trzy minuty później drugi zmiennik Marek Pawlik jest faulowany tuż przed polem karnym. Do piiłki podszedł Kamil Taraszkiewicz i mocnym strzałem zmniejszył straty na 3:2. Pięć minut przed końcem Robert Hejka z kilku metrów uderzeniem z "pierwszej" piłki wyrównał stan meczu na 3:3. Ostatni kwadrans to zdecydowana dominacja przyjezdnych i naprawde nie wiele zabrakło, aby UKS wygrał to spotkanie.

Po dzisiejszym meczu było widać, że kilka rzeczy jest do poprawy. Uratowany w końcowych minutach punkt cieszy ponieważ zespoł pokazał charakter i wolę walki do ostatniego gwizdka sędziego. Olimpia jest dobrym i silnym fizycznie zespołem, który z pewnością nie jednej drużynie urwie punkty.

Obsada sędziowska:

JARGUZ P. ŚNIADACH R. SZYMANIAK S.

skład:

Mateusz Bystrzycki, Leszek Żyndul, Kamil Brudzyński, Jarosław Fiedziukiewicz, Tomasz Strzałkowski, Kamil Kłak, Sebastian Sochacz, Miłosz Kołodziejczyk, Kamil Taraszkiewicz, Adrian Sawicki, Robert Hejka

zmiany:

Adrian Sawicki -> Adam Ferenc

Jarosław Fiedziukiewicz -> Łukasz Sowiński

Kamil Brudzyński -> Marek Pawlik

bramki:

77 min. - Robert Hejka

80 min. - Kamil Taraszkiewicz

85 min. - Robert Hejka