Aktualności

18. Kolejka - Remis na zakończenie

• autor: start, 2012-05-31 16:12

UKS Start Kruklanki - GLKS Salęt Boże 2:2(1:2)

W kończącej tej sezon 18-tej kolejce Start Kruklanki podejmował na własnym boisku Salęt Boże. Salęt jest solidnym zespołem A-klasy, który przeważnie kończy sezon w środkowej części tabeli. W tym roku po siedemnastu kolejkach zajmowali siódme miejsce z dorobkiem 21 punktów. Boże w tegorocznych rozgrywkach z nikim nie podzieliło się punktami, albo zgraniali pełną pulę, albo nic. Ich bilans meczy to siedem zwycięstw i dziesięć porażek. Z ośmiu spotkań wyjazdowych wygrali tylko dwa i aż sześć przegrali. Mecz został rozegrany na stadionie w Kruklankach w niedziele 03.06.2012 o godzinie 16.00.

Pierwsza część meczu toczyła się w wolnym tempie w wykonaniu piłkarzy z Kruklanek, którzy mieli optyczną przewagę, ale w końcowej fazie akcji brakowało im koncentracji. Salęt wyprowadzał natomiast groźne kontry. W 20 minucie po rzucie rożnym gości Tomasz Jaszczuk wybronił trudny strzał głową, ale przy dobitce nie miał już szans i było 0:1. Dziesięć minut później Kamil Taraszkiewicz dośrodkowuje w pole karne, bramkarz wybija piłkę wprost pod nogi Roberta Hejki, który takich okazji nie marnuje i strzela swoją czternastą bramkę w tym sezonie. Wydawało się, że Start pójdzie za ciosem, ale w kolejnych akcjach znów brakowało wykończenia. Salęt w 40 minucie wyprowadził kontrę po której obrońcy Startu nie upilnowali zawodników gości, w efekcie czego padła dla nich druga barmka i do przerwy UKS przegrywał 1:2.

Początek drugiej połowy to podobny obraz gry, Start konstruował ospałe akcje po których piłka nie znalazła drogi do bramki, goście natomiast liczyli głównie na grę z kontry. W 70 minucie Jarosław Petiuk dośrodkowuje w pole karne, na piątym metrze piłka odbija się niefortunnie od jednego z obrońców i jest 2:2. Końcówka meczu toczyła sie szybszym tempie, akcja za akcję, oba zespoły chciały zgarnąć komplet oczek, ale bramek juz więcej nie padło i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Był to mecz o tak zwaną "pietruszkę" , Start zajmował drugie miejsce w tabeli bez szansy na wyprzedzenie Startu Kozłowo, a trzecia drużyna miała zbyt dużą stratę by wyprzedzić Kruklanki. W takich spotkaniach ciężko jest o koncentrację i motywacje do gry. Mimo wszystko kibice, którzy tego dnia zjawili się na stadionie z pewnością liczyli na inną grę swojej drużyny i po tym co zobaczyli mogą mieć słuszne pretensje do piłkarzy UKS-u.

skład:

Tomasz Jaszczuk, Tomasz Strzałkowski, Marcin Fedyk, Adrian Aftyka, Grzegorz Kalinowski, Tomasz Dzienis, Sebastian Sochacz, Kamil Kłak, Kamil Brudzyński, Kamil Taraszkiewicz, Robert Hejka