Aktualności

17. Kolejka - Karty zostały rozdane

• autor: start, 2012-05-24 20:57

KS Fortuna Ruciane-Nida - UKS Start Kruklanki 1:2(1:0)

W przedostaniej kolejce w tym sezonie Start Kruklanki zmierzył się z Fortuną Ruciane-Nida. Zespół z Rucianej-Nidy na jesień nie błyszczał formą, jedenaście punktów i szóste miejsce w tabeli to z pewnością nie był szczyt marzeń tej drużyny. Wpływ na takie wyniki miały z pewnością zmiany personalne w kadrze jak i zmiana trenera, które nastapiły jeszcze przed rozpoczeciem sezonu. Po przerwie zimowej wyniki Fortuny znacznie się poprawiły, w siedmiu rozegranych wiosną meczach zdobyli trzynaście punktów notując na swoim koncie cztery zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. Warto dodać, że w czterech rozegranych spotkaniach na boisku w Rucianej-Nidzie zdobyli komplet punktów strzelając swoim przeciwnkom dwanaście bramek, nie tracąc przy tym żadnej. W rundzie jesiennej w Kruklankach obie drużyny podzieliły się punktami po remisie 0:0. Spotkanie odbyło się 26.05.2012 o godzinie 16.00 na stadionie w Rucianej-Nidzie.

Gospodarze od początku pokazali, że ich dobra forma nie jest przypadkiem. Przez pierwsze 20 minut to oni przeważali na boisku. Spokojne wyprowadzenie piłki spod własnej bramki, a później szybkie przeniesienie gry na połowę Startu stwarzało duże problemy obrońcom z Kruklanek. W tej części meczu po strzale zawodnika Fortuny piłka trafiła w słupek. UKS grał z kontry, stworzył sobie kilka groźnych sytuacji, ale futbolówka tylko raz trafiła w światło bramki gospodarzy. W 39 minucie Ruciana-Nida wyprowadziła akcję po której z rogu pola karnego zawodnik Fortuny zagrał na piąty metr do niepilnowanego napastnika, a ten bez problemu dopełnił formalnośći. Do przerwy Start Kruklanki przegrywał 1:0.

Na drugą część meczu goście wyszli bardzo zmotywowani. Zawodnicy Startu skrócili pole gry przez co gospodarze mieli duże problemy z wyprowadzeniem piłki spod własnej bramki. W 59 minucie Sebastian Sochacz zagrał za plecy obrońców do Roberta Hejki, który takich sytuacji nie zwykł marnować i po pewnym strzale było 1:1. Po wyrównującej bramce gra się troche wyrównała. W 75 minucie akcję w środku pola rozpoczął Sebastian Sochacz podał do Roberta Hejki, ten odegrał do Jarosława Fiedziukiewicza, Jarek idealnie w tempo zagrał do wbiegającego w pole karne Kamila Brudzyńskiego, który strzałem po ziemi w długi róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. Fortuna do końca walczyła o uratowanie choćby remisu, stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak albo brakowało im szcześcia, albo Tomasz Jaszczuk zapobiegał utracie bramki. Po końcowym gwizdku sędziego to Start Kruklanki cieszył się ze zwycięstwa 2:1.

Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu piłkarzy z Kruklanek, w drugiej częći meczu pokazali charakter i wolę walki co zaowocowało zdobyciem dwóch bramek. Fortuna przegrała pierwszy mecz w rundzie wiosennej, ale pokazała się z dobrej strony. Trzy punkty w tym meczu cieszyły ponieważ dawały jeszcze nadzieję, że walka o awans rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Po niedzielnym meczu pomiędzy Śniardwami Orzysz, a Startem Kozłowo ta nadzieja została rozwiana, Kozłowo wygrało 2:1 i dzięki temu zapewniło sobie awans do ligi okręgowej.

skład:

Tomasz Jaszczuk, Tomasz Strzałkowski, Marcin Fedyk, Kamil Brudzyński, Grzegorz Kalinowski, Sebastian Sochacz, Tomasz Dzienis, Adam Ferenc, Kamil Taraszkiewicz, Robert Hejka, Jarosław Fiedziukiewicz