Aktualności

15. Kolejka - Bisztynek zdobyty

• autor: start, 2012-05-12 18:36

LKS Reduta Bisztynek - UKS Start Kruklanki  2:5(1:1)

W 15. kolejce UKS Start Kruklanki czekał wyjazdowy mecz w Bisztynku z tamtejszą Redutą. Zespół z Bisztynka zajmował ósme miejsce w tabeli i wciąż nie może byc jeszcze pewny utrzymania w lidze. Nad zamykającym tabele Rynem mieli tylko 6 punktów przewagi, a w następnej kolejce czeka ich wyjazd właśnie do Rynu. Zapowiadało się więc na to, że punktów łatwo nie oddadzą ponieważ, każdy może być dla nich na wagę złota. Warto dodać, że Reduta świetnie radzi sobie w meczach na własnym boisku. Nikt w tym sezonie z nie wywiózł jeszcze z Bisztynka kompletu punktów. Z siedmiu rozegranych spotkań wygrali trzy i cztery zremisowali. Natomiast mecze wyjazdowe  to "pięta achillesowa" tej drużyny. Siedem meczy i siedem porażek pozostawia wiele do życzenia i tłumaczy miejsce w tabeli, które zajmuje Reduta. Spotkanie odbyło się 13.05.2012 o godzinie 14.00 na stadionie w Bisztynku.

Z powodów technicznych zostaje zamieszczona relacja z meczu ze strony internetowej Reduty Bisztynek.

"13 maja 2012 r. - PRZEGRANA Z KRUKLANKAMI - GROZI NAM SPADEK !!!

"Trzynastka była pechowa dla piłkarzy i kibiców Reduty Bisztynek. W meczu rozegranym 13 maja w Bisztynku Reduta straciła aż pięć goli strzelając tylko dwa. Wynik otworzyli goście w 19 minucie. Na 0:1 strzelił Kamil Taraszkiewicz. Wyrównał Waldemar Bulla w 27 minucie i na przerwę zespoły schodziły przy remisowym stanie meczu.

Reduta grała dobrze zarówno w pierwszej połowie meczu jak i przez 15-20 minut drugiej części meczu. W 55 minucie objęła nawet prowadzenie, po strzale Krzysztofa Zalewskiego. Niestety, już 5 minut później wyrównał Sebastian Sochacz, po błędzie stopera Reduty. W 69 minucie na listę strzelców wpisał się Robert Hejka z Kruklanek.

Przy stanie 2:3 Reduta "odkryła się", ale mimo ataków nie zdołała zakończyć akcji strzałem na bramkę. Bezlitośnie wykorzystali to piłkarze Startu skutecznie kontratakujący. W 88 minucie drugiego gola w meczu strzelił Robert Hejka, a w 90 skalę porażki gospodarzy powiększył jeszcze Kamil Kłak.

Mecz zakończył się wynikiem 2:5. Ta przegrana oraz wygrane mecze Olimpii Miłki (2:1 z Salętem Boże) i Pogoni Ryn (0:2 w Orzyszu) spowodowały, że drużyna z Bisztynka spadła w tabeli na 9, przedostatnie miejsce. Ostatnia Pogoń Ryn ma zaledwie o 3 punkty mniej niż Reduta. Tak więc mecz następnej kolejki, pomiędzy Pogonią Ryn, a Redutą, rozgrywany w Rynie, będzie nie tylko "meczem o 6 punktów", ale przede wszystkim meczem o utrzymanie się w klasie A dla obu drużyn.

REDUTA BISZTYNEK - START KRUKLANKI - 2:5 (1:1); 0:1 - Taraszkiewicz (19), 1:1 - Bulla (27), 2:1 - Zalewski (55), 2:2 - Sochacz (60), 2:3 - Hejka (69), 2:4 - Hejka (88), 2:5 - Kłak (90) "