Aktualności

14. Kolejka - Start wciąż w grze

• autor: start, 2012-05-05 18:35

UKS Start Kruklanki - MLKS Śniardwy Orzysz 5:3(3:2)

W 14. kolejce Strat Kruklanki podejmował na własnym boisku Śniardwy Orzysz. W ostatniej kolejce Orzysz wygrał na własnym boisku z Salęt Boże 2:0 i dzięki temu awansował na drugie miejsce w tabeli. Ich dorobek to 26 zdobytych punktów w 13 meczach. Bilans meczy tej drużyny to osiem zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki. Śniardwy to zespół który potrafi wykorzystać atut własnego boiska . Z siedmiu meczy rozegranych w Orzyszu wygrali sześć i tylko raz zremisowali . Natomiast z sześciu wyjazdowych spotkań trzy przegrali, jeden zremisowali i dwa wygrali, i właśnie gra na terenie rywala jest ich słabsza stroną. W rundzie jesiennej w meczu pomiędzy tymi zespołami rozegranym w Orzyszu padł remis 1:1.  Wynik tego meczu decydował o tym która z drużyn nawiąże jeszcze walke z Startem Kozłowo o pierwsze miejsce w tabeli. Spotkanie zostało rozegrane 06.05.2012 o godzinie 14.00 na stadionie w Kruklankach.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Już w 9 minucie Kamil Kłak po błędzie obrońcy przejął piłkę w polu karnym, uderzył tuż przy słupku i w ten sposób wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Śniardwy grały w tej częsci meczu głównie z kontry i po jednej z takich kontr i zamieszaniu przed bramką Startu wyrównali stan meczu na 1:1. Pierwsza część meczu toczyła się w bardzo szybkim tempie, akcja z akcję. Trzeba jednak przyznać, że to piłkarze UKS-u stwarzali sobie groźniejsze sytuacje. W 33 minucie Kamil Kłak zagrał na lewą stronę boiska do Sebastiana Sochacza, ten dokładnie zagrał po ziemi do Kamila Taraszkiewicza, Kamil od razu uderzył z około 10 metra i było juz 2:1. Sześć minut później ten sam zawodnik jest faulowany w polu karnym gości i sędzia dyktuje rzut karny. Poszkodowany sam wykonuję "jedenastkę" i zamienia ją na bramkę. Pod koniec tej części meczu napastnik Śniardw był nie przepisowo zatrzymywany tuż przed "szesnastką" gospodarzy. Do piłki podchodzi jeden z piłkarzy z Orzysza, prezcyzjnie uderza obok słupka i do przerwy jest wynik 3:2 dla Kruklanek.

Na początku drugiej części meczu to goście mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili jej zamienić na bramkę. W 57 minucie Adam Ferenc wywalczył piłkę na prawej stronie, zagrał po ziemi do niekrytego Sebastiana Sochacza, a ten tylko dopełnił formalności i Start prowadził już 4:2. Cztery minuty później Tomasz Strzałkowski w rogu "szesnastki" odbiera piłkę przeciwnikowi, ale sędzia uznał, że odbyło się to wbrew przepisom i wskazał na " wapno". Śniardwy zamieniają rzut karny na bramkę i wynik znów gonią wynik. W 78 minucie był rzut rożny dla gospodarzy, futbolówka spadła na głowę jedengo z piłkarzy Startu, po strzale odbiła się od poprzeczki i wylądowała pod nogami Kamila Kłaka, który od razu mocno uderzył pod poprzeczkę i w ten sposób drugi raz wpisł się na listę strzelców. Orzysz do końca walczył o zmianę rezultatu, ale z ich strony bramki juz nie padły. Start miał doskonałą okazję, ale Sebastian Sochacz przestrzelił z pięciu metrów. Wynik końcowy to 5:3 dla UKS-u.

Był to mecz w którym nie brakowało walki, zaangażowania i nieustępliwości. Tempo meczu był bardzo szybkie i kibice z pewnością nie mogli narzekać na brak emocji. Dzięki temu zwycięstwu Start wciąż liczy się w walce o wygranie ligi.

skład:

Jacek Jaszczuk, Jarosław Fiedziukiewicz, Marcin Fedyk, Łukasz Sowiński, Tomasz Strzałkowski, Tomasz Dzienis, Sebastian Sochacz, Kamil Kłak, Adam Ferenc, Kamil Brudzyński, Kamil Taraszkiewicz