Aktualności

9. Kolejka - Ostatni mecz rundy jesiennej

• autor: start, 2011-10-15 18:01

GLKS Salęt Boże - UKS Start Kruklanki 1:4 (1:2)

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Start Kruklanki czekał wyjazdowy mecz z drużyną Salęt Boże. Zespół ten miał bardzo dobry początek sezonu, po dwóch pierwszych kolejkach byli liderami grupy, później jednak przyszły trzy porażki z rzędu i spadek o kilka pozycji. W dalszej częśći rundy jesiennej wygrali jeszcze dwa mecze i aktualnie zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. W ostatniej kolejce Salęt Boże przegrał w Barcianach 3:1. Mecz odbył się 16.10.2011 o godzinie 14.00 na stadionie w Bożym.

Już w 2 minucie Start Kruklanki objął prowadzenie po wrzuceniu piłki z autu i strzale głową Kamila Kłaka. Kilka minut później ten sam zawpdnik mógł podwyższyć wynik, ale piłka po uderzeniu głową tylko o centymetry minęła słupek. Późniejsze okres gry to próba rozegrania ataku pozycyjnego przez Salęt, który czesto kończył się przejęciem piłki i szybkim kontratakiem Startu Kruklanki. W 31 minucie Kamil Kłak przejął piłkę na połowie gospodarzy, podał do Roberta Hejki, ten miał już przed sobą tylko bramkarza i podwyższył wynik na 2:0 dla UKS. Salęt jeszcze przed przerwą zdobył kontaktową bramkę po strzale z około 16 metra i do przerwy UKS Start Kruklanki prowadził 2:1.

Po przerwie mecz był wyrównany. W 55 minucie Start mógł podwyższyć wynik, ale Tomasz Dzienis trafił w słupek. Około 60 minuty Kamil Taraszkiewicz znalazł się w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem Salętu, ten drugi wybiegł za pole karne, zderzył się z Kamilem, sędzia odgwizdał rzut wolny dla Kruklanek ,a bramkarza gospodarzy ukarał czerwoną kartką. Za obrazę sędziego czerwoną kartkę otrzymał również zawodnik z pola i od tego momentu Boże grało w dziewiątkę. Wydawało się, że Start będzie teraz kontrolował grę. Było jednak inaczej, sportowa złość, ambicja i zaangażownie piłkarzy z Bożego sprawiły, że to oni przeważali na murawie. Wyrównującej bramki nie udało im sie jednak zdobyć, UKS strzelił natomiast jeszcze dwie bramki, najpierw na liste strzelców ponownie wpisał się Robert Hejka, a wynik w 89 mminucie meczu ustalił Kamil Taraszkiewicz.

Pierwsza połowa to zasłużone prowadzenie Startu, w drugiej części meczu o wszystkim zadecydowały wydarzenia z 60 minuty, czego efektem mimo ambitnej gry gospodarzy były kolejne dwie bramki Startu. Było to ostatnie spotkanie rozegrane przez Kruklanki w rundzie jesiennej.

Skład :

Tomasz Jaszczuk, Robert Kubilus, Marcin Fedyk, Piotr Fiborek, Łukasz Sowiński, Sebastian Sochacz, Tomasz Dzienis, Kamil Taraszkiewicz, Tomasz Strzałkowski, Kamil Kłak, Robert Hejka