Aktualności

4. Kolejka - Mecz z wiceliderem

• autor: start, 2011-09-08 17:08

UKS Start Kruklanki - LZS Start Kozłowo 2:2(1:1)

W czwartej kolejce UKS Start Kruklanki podejmował na własnym boisku swojego imiennika z Kozłowa. Po trzech dotychczas rozegranych kolejkach Start Kozłowo zajmował drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów notując na swoim koncie remis z Olipmią Miłki 2:2 i dwie wygrane, z Fortuną wygryny Ruciane Nida 3:2 i Salęt Boże 1:0. Przez dwa ostatnie sezony Start Kozłowo dwukrotnie wywoził z Kruklanek komplet punktów wygrywając w obu meczach 3:1. Mecz odbył się w niedziele 11.09.2011 o godzinie 15.00 na stadionie w Kruklankach.

Mecz lepiej zaczeli goście i to oni w w pierwszych minutach mieli przewagę. W 13 minucie po nieporozumieniu Tomasza Strzałkowskiego z Tomaszem Jaszczukiem, ten drugi fauluje w polu karnym napastnika Kozłowa i sędzia dyktuje rzut karny. Na bramke zamienia go sam poszkodowany i jest 0:1. Od tego momentu Kruklanki przejęły inicjatywę w środku pola. Kilka składnych akcji, ale brakowało szczęscia przy wykończeniu. Najlepszą sytuacje miał Kamil Taraszkiewicz, który minął bramkarza na piatym metrze, jednak piłka uciekła mu za bardzo na zewnątrz i strzał uderzył tylko w boczną siatkę. W koncu w 35 minucie akcje lewą stroną rozpoczął etn sam zawodnik, zszedł z piłką do środka, uderzył z około 30 metra i było 1:1. Start Kruklanki miał jeszce kilka sytuacji na objęcie prowadzenia, ale ich nie wykorzystał. Goście grali groźnie z kontry, również mieli kilka okazji do strzelenia bramki, ale ich nie wykorzystali i do przerwy było 1:1.

Drugą połowe, podobnie jak pierwszą lepiej rozpoczeli goście. Po kontrze w 56 minucie, zawdonik gości uderzył z 16 metra obok bezradnego bramkarza i wyprowadził swój zesół ponownie na prowadzenie. Pieć minut później sytuacja gospodarzy skomplikwała się jeszcze bardziej, ponieważ Marcin Fedyk dostał drugą żółta kartkę w tym meczu i musiał opuścić boisko. UKS mimo gry w dziesiątke, dązył do wyrównania, ponownie dogodna sytucję miał Kamil Taraszkiewicz, jednak znów trafił tylko w boczna siatkę. W 79 minucie akcja prawa strona gospodarzy, dośrodkowanie w pole karne Kamila Brudzyńskiego, po którym obrońca z Kozłowa zagrywa piłkę ręką i sędzia drugi raz w tym meczu dyktuje "jedenastkę". Do piłki podchodzi Kamil Taraszkiewicz, uderza w prawy róg bramkarza i doprowadza do wyrównania. W 85 minucie goście mogli ponownie wyjść na prowadzenie w tym meczu, z szesnastego metra ładnie uderzył pomocnik Kozłowa, futbolówka trafiła w spojenie i zabrakło centymetrów by padła bramka. Mecz zakończył sie remisem 2:2.

Trzeci mecz z rzędu z Startem Kozłowo na własnym boisku nie zakonczył się zwyciestwem UKS-u. Remis był jednak sprawiedliwym wynikiem, jedni i drudzy mieli duz sytuacji bramkowych. Mimo gry w dziesiątkę Start Kruklanki pokazał charakter i doprowadził do remisu.