Aktualności

Inauguracja sezonu 2011/2012

• autor: start, 2011-08-20 15:36

UKS Start Kruklanki - GLKS Jurand Barciany 4:2(4:0)

W niedziele 21.08.2011 UKS Start Kruklanki zainaugurował nowy sezon  meczem z Jurandem Barciany. Jurand w sezonie 2008/2009 wygrał rozgrywki w A-klasie i dzięki temu awansował do ligi okręgowej. Sezon 2009/2010 zakończył w środku tabeli, jednak już w następnym roku nie było tak dobrze, przedostatnie miejsce z liczbą 23 zdobytych punktów oznaczało spadek do niższej klasy rozgrywkowej. W ubiegłym roku Start spotkał się z Jurandem w Pucharze Polski, mecz zakończył  się zwycięstwem Barcian 7:5. Spotkanie było rozgrywane na stadionie w Kruklankach o godzinie 15.00.

Przez pierwsze 15 minut to goście kontrolowali grę, stworzyli też sobie jako pierwsi okazję do objęcia prowadzenia, ale jej nie wykorzystali. Później gra się wyrównała. W 20 minucie Jarosław Fiedziukiewicz przejął piłkę w środku boiska, ruszył w stronę bramki, uderzył z około 22 metra obok prawego słupka i było 1:0 dla UKS-u. Pięć minut później Kamil Taraszkiewicz jest faulowany w polu karnym. Sam poszkodowany podchodzi do "jedenastki" i pewnym strzałem podwyższa wynik na 2:0. To był okres gry w którym to gospodarze kontrolowali grę. W 30 minucie Jarosław Fiedziukiewicz prostopadłym podaniem "uruchamia" Roberta Hejkę, temu na drodze do zdobycia gola stoi już tylko bramkarz, Robert strzela po ziemi i jest już 3:0. Dwie minuty przed przerwą gospodarze przeprowadzają jeszcze jedną akcję tym razem lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne, strzał głową Tomasza Dzienisa i po tej części meczu Start Kruklanki prowadzi po dobrej grze 4:0.

Po pierwszych 10 minutach drugiej połowy wydawało się, że gospodarze będą kontrolowali grę i spokojnie wygrają ten mecz. Jednak z upływem czasu to Jurand grał coraz lepiej. Piłkarze gości dłużej utrzymywali się przy piłce, stwarzali sobie sytuacje bramkowe, a to UKS grał z kontry. W 62 minucie Robert Kubilus nieprzepisowo powstrzymuje zawodnika gości w " szesnastce" i sędzia dyktuje rzut karny. Pewny strzał i Tomasz Jaszczuk musi wyciągać piłkę z siatki. To dodało wiary w siebie piłkarzom z Barcian.  W tej części spotkania gospodarze zostali zepchnięci do defensywy, jednak po jednej z kontr Jarosław Petiuk uderzył z szesnastego metra, ale futbolówka trafiła w słupek. W 75 minucie skrzydłowy gości dosrodkowuje w pole karne, tam najwyżej do piłki skacze napastnik Juranda i jest już tylko 4:2. Mimo przewagi przyjezdnych i nerwowej gry gospodarzy wynik nie uległ zmianie do konca meczu.

Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do Startu Kruklanki czego dowodem był cztery zdobyte bramki. Druga połowa nie była juz tak dobra, to Jurand Barciany miał przewagę i udokumentował ją dwoma golami. W efekcie końcowym to jednak UKS wygrał 4:2 i trzy punkty na inaugurację sezonu 2011/2012 zostały w Kruklankach.

skład:

Tomasz Jaszczuk, Kubilus Robert, Tomasz Strzałkowski, Kamil Brudzyński, Grzegorz Kalinowski, Sebastian Sochacz, Jarosław Fiedziukiewicz, Tomasz Dzienis, Kamil Taraszkiewicz, Jarosław Petiuk, Robert Hejka