Aktualności

Przedostatnia kolejka

• autor: start, 2011-06-19 09:56

UKS Start Kruklanki - KS Orzeł Stare Juchy 2:2 (2:1)

W przedostatniej kolejce UKS Start Kruklanki podejmował na własnym boisku zespół KS Orzeł Stare Juchy. Orzeł to najsłabsza drużyna tej grupy. Zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie 9 punktów. Mają na swoim koncie aż 13 porażek, 3 remisy i tylko 2 zwycięstwa. Stare Juchy nie wygrały jeszcze w tym roku na własnym boisku, 7 z 9 zdobytych punktów wywalczyli na terenie przeciwnika. W ostatniej kolejce przegrali w Juchach 0:5 z Bożym. W pierwszej części sezonu Start pewnie wygrał na boisku w Starych Juchach 4:0. Mecz odbył się 19.06.2011 o godzinie 14.00 na stadionie w Kruklankach.

Pierwsze minuty to przewaga UKS-u, już w 5 minucie po akcji prawa stroną, odegraniu piłki po ziemi wzdłuż pola karnego przez Sebastiana Sochacza, strzałem z kilu metrów Robert Hejka dał prowadzenie Kruklankom. Przewaga Startu była widoczna, zespół podaniami przemieszczał się pod pole karne gości, wydawało się że kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Jednak w 19 minucie po niezdecydowaniu obrońców UKS-u Orzeł doprowazdił do wyrównania. Kruklanki szybko odpowiedziały i juz 3 minuty później po dosrodkoaniu w pole karne Robert Hejka strzałem głową strzelił swoją 8 bramkę w tym sezonie. Kilka minut później okazje do podwyższenia wyniki miał Jarosław Petiuk, ale zabrakło szczęścia. Gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji jednka wynik nie uległ zmianie i do przerwy po dobrej grze było 2:1.

Kibice liczyli że w drugiej częśći meczu padna kolejne bramki dla UKS-u. Ale początek tej części meczu to przewaga Starych Juch. Zdecydowanie ruszyli, aby doprowadzic do remisu. W 61 minucie po nieporozumieniu dwóch obrońców Startu, piłkę przejął zawodnik gości, minął bramkarza, uderzył do pustej bramki i było 2:2. Od tego momentu gra sie wyrównała. Szansę na zmiane rezultatu miały obie ekipy, ale brak skuteczności spowodował, że wynik juz nie uległ zmainie i mecz zakonczył się podziałem punktów.

Start zagrał dobrą pierwszą połowę, składna gra, dobre akcje, ale raziła nieskuteczność. W drugiej połowie wyglądało to wszystko już dużo gorzej. Był to piąty mecz z rzędu Startu bez zwycięstwa.

Statystyki

Start                                                   Orzeł

Strzały niecelne:                   15                                                       7

Strzały celne:                         8                                                        5

Rzuty wolne:                          7                                                        6

Rzuty rożne:                          11                                                      1

Spalone:                                 3                                                       0

Bramki:

5 min. Hejka                                        19 min. Jakimowicz

22 min. Hejka                                       61 min. Charkiewicz